Hangi kozmetik prosedürler sizi daha genç yapacak?

Bugün, birkaç hafta içinde görsel olarak daha genç görünebilirsiniz. Estetik bir tıp merkezine veya güzellik salonuna gidip sizi gençleştirecek işlemlerden geçmeniz yeterlidir. Doğru olanı nasıl seçeceğimizi bulalım.

yüz cilt gençleştirme

Ne zaman başlayabilirsin?

Gençleştirme için kozmetik prosedürler uygulamaya hangi yaşta başlayabilirsiniz? Genellikle 30 yaşından önce bunu yapmanın anlamsız olduğu kabul edilir. Ama bu görüş yanlış.

Kozmetologlar, 20-25 yaşlarında yaşlanma karşıtı prosedürler yapmanın norm olduğunu söylüyorlar. Cildin durumunu zamanında düzeltmenize, gerekli maddelerle doyurmanıza, hatta dışarı çıkmanıza ve tonu korumanıza izin verir. Zamanla, güzellik uzmanının tavsiyelerine göre, daha etkili bileşenlerin ve şemaların dahil edilmesi nedeniyle yaşlanma karşıtı program değişecektir.

Cildin durumunu iyileştirecek düzenli bakım ve düzeltici işlemlere ne kadar erken başlarsanız, istenen sonucu daha sonra almak o kadar kolay olacaktır.

20-30 yaş

20 ila 30 yıl arasında, kozmetikçiler önleyici prosedürler önermektedir:

 • düşük konsantrasyonda vitamin kompleksleri içeren kokteyllerle mezoterapi;
 • yüzeysel peelingler - ultrasonik, gaz-sıvı, meyve asitleri ile 6 ayda 1 kez;
 • biorevitalization - yoğun hidrasyon ve her türlü dermisin "canlandırılması" için hyaluronik asit bazlı müstahzarların enjeksiyonları;
 • antioksidanlarla evde bakım için kozmetikler;
 • zorunlu foto koruma - SPF indeksli kremlerin kullanımı.

30+ yaşında dermisi restore etmenin iyi bir etkisi aşağıdakilerden sonra elde edilebilir:

 • Plazmolifting - hastanın otoplazmasının, saflaştırılmış ve büyüme faktörleri ile doyurulması. Bunun için hastanın kendi kanından 20-100 ml alınır ve santrifüj işleminden geçirilir, ardından zenginleştirilmiş plazma yüz ve boyun derisinin altına enjekte edilir.
 • İplik takviyesi veya ip kaldırma - emilebilir "genç koruyucular" ile doku güçlendirme ve sıkılaştırma - bir çerçeve oluşturan ipler. Bu doğal yapı yüzün ovalini korur, kırışıklıkların ve cilt kıvrımlarının oluşmasını engeller.
 • Fraksiyonel lazer fototermoliz - en ince ışınların bir demetine yönlendirilmiş maruz kalma - kontrollü mikro hasarlara neden olan fraksiyonlar. Bu sıcaklık etkisi, doğal iyileşme sürecini uyarır - doku yenilenmesi.

35-40 yaşında

enjekte edilebilir yüz gençleştirme

35 yıl sonra cilt hızla doğal tonunu kaybeder, incelir, kurur, kırışıklıklar derinleşir, göz, burun ve ağız çevresindeki kıvrımlar statik kırışıklara dönüşür.

Cildin durumuna bağlı olarak, dermatokozmetolog yüz gençleştirme için aşağıdaki kozmetik prosedürleri önerebilir:

 • Şekillendirme - cildin eski hacimlerini geri yüklemek, pürüzsüzleştirmek ve sıkıştırmak, ayrıca nazolabial kıvrımların ve nazolakrimal sulkusun düzeltilmesi.
 • Aktif cilt yenilenmesi, eşit bir rahatlamanın restorasyonu ve ince kırışıklıkların yumuşatılması için medyan kimyasal peeling.
 • Özellikle yüzdeki belirgin kırışıklıkları ve kırışıklıkları düzelten saflaştırılmış botulinum toksini bazlı müstahzarların enjeksiyonları.
 • Kollajen ve elastin sentezini hızlandıran, cildin görünümünü iyileştiren foto gençleştirme.

45-50 yaşında

Bu yaşta, vücut tarafından kolajen, elastin ve hyaluronik asit sentezi süreçleri yavaş yavaş minimuma iner. Ciltte küçük kırışıklıklar belirir, incelir, kurur, ikinci bir çene belirir. Yüzün kabartması bulanık, konturlar daha keskin görünüyor veya tersine şişkinlikle kaplanıyor.

45+ kadınlar için prosedürler uygundur:

 • alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların derinliğini azaltmak için güzellik enjeksiyonları;
 • iplik kaldırma - yüzün ovalini eski haline getirmek için aktif cilt sıkılaştırma ve çift çenenin ortadan kaldırılması için;
 • lazer cilt gençleştirme - yaşlanma sorununu küresel olarak çözmek için dermisin yoğun şekilde kaldırılması, yumuşatılması ve sıkılaştırılması için.

50-60 yaşında

Bu yaşta, cilt yenilenmesini uyaran prosedürler yerine, replasman enjeksiyon tedavisine ve iplik kaldırmaya dikkat etmek daha iyidir.

50 yaş üstü kadınlar için çentikli sabitleme ipleri mükemmel bir etki gösterir. Sadece dokuları sıkılaştırmaya ve güçlendirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda onları seçilen pozisyonda güvenli bir şekilde tutarlar. Bu tür iplerin yardımıyla çene bölgesini sıkılaştırır, gıdıları çıkarır, yanakları sıkar ve yüzün ovalini eski haline getirir.

Orta fiyat segmentinde en iyi 5 salon prosedürü

Gençleştirme programları enjeksiyon ve donanım tekniklerini içerir.

Botulinum tedavisi

Alın, burun köprüsü ve göz çevresindeki "kaz ayağı" kırışıklıklarının giderilmesinde etkilidir. Yüzün yüz kaslarına enjekte edilen ilaçlar, iletilen sinir uyarılarını bloke eder. Cilt pürüzsüzleştirilir. Etkisi yaklaşık 5-6 ay sürer, ardından işlem tekrarlanır.

Mezoterapi

Bu, hyaluronat, organik asitler, çeşitli vitamin kompleksleri ve bitki özlerine dayalı ayrı ayrı seçilmiş kokteyllerin tanıtımıdır. Enjeksiyon derinliği 0, 6 mm'yi geçmez. Güzellik enjeksiyonları manuel olarak veya enjektörler - donanım mezoterapisi yardımıyla gerçekleştirilir.

İlk etki 2-3 işlemden sonra fark edilir, 4-5'ten sonra stabil bir sonuç ortaya çıkar, ancak etkiyi pekiştirmek için kurs 8-10 işleme kadar devam eder.

Mezoterapi sonrası olumlu değişiklikler yaklaşık altı ay devam eder. Ayda 1-2 seans tekrarlanan mezoterapi veya idame prosedürleri ile uzatılabilir.

biorevitalizasyon

gençleştirme için cilt biorevitalization

Bu işlem derin tabakaları hyaluronat ile doyurarak cilt kusurlarının giderilmesine yardımcı olur. İle yapılır:

 • Klasik yöntem, bir şırınga veya donanım nozulları kullanılarak çoklu deri altı enjeksiyonlarıdır. Yöntem, en hızlı ve belirgin etki ile ayırt edilir, ancak enjeksiyonlardan sonra karakteristik papüller ortaya çıkar, şişlik ve hematomlar oluşabilir.
 • Lazer biorevitalizasyon - lazerferez kullanılarak dokulara hyaluronat verildiğinde. Bu yöntemin enjeksiyonlara göre avantajları, daha kısa bir iyileşme aşaması ve minimum kontrendikasyonlardır. Ancak verimlilik çok daha düşüktür. Klasik versiyonda 1-2 enjeksiyon gerekiyorsa, lazer tekniği ile 5-8 prosedürden geçmek gerekir.

kontur plastik

En iyi yaşlanma karşıtı prosedürlerin sıralamasında, kırışıklıklardan kurtulmak ve yüz hatlarını düzeltmek için enjeksiyon tekniği yer almaktadır. Bu tekniğin özü, deri altı boşlukların "dolgu" adı verilen jel preparatlarla doldurulmasıdır.

Kontur plastiklerinin yardımıyla:

 • cilt yapısının tahribatı ile derin kırışıklıklar dışında her türlü kırışıklığı ortadan kaldırır;
 • dudakları artırın ve şekillerini düzeltin;
 • yüz asimetrisini ortadan kaldırmak;
 • yüzün belirli bir bölgesinin eksik hacmini oluşturur - yanaklar, çene, elmacık kemikleri ve diğerleri.

Enjeksiyonlardan sonraki sonuç hemen fark edilir. İlk değerlendirme seanstan -2 gün sonra, son değerlendirme ise yaklaşık bir hafta sonra yapılabilir. İlaca bağlı olarak, etki 4-6 ay ile 1. 5-3 yıl arasında sürebilir.

donanım kozmetolojisi

En iyi yaşlanma karşıtı yüz prosedürleri, foto gençleştirme, ELOS gençleştirme, Fotofraksiyonel prosedür, RF lifting ve SMAS liftingdir.

Foto gençleştirme, cildin ışık darbeleriyle tedavisine dayanır, ELOS gençleştirme, ışık ve RF enerjisini birleştirir. SMAS lifting cildi ultrason ile etkiler, RF lifting ise radyo frekansı enerjisi kullanır.

Fotofraksiyonel prosedür, önce IPL ışığıyla fototerapi ve ardından anesteziden sonra Fraxel fraksiyonel lazer tedavisi dahil olmak üzere cildin çift sıralı tedavisidir. Foto pulslar cildi aydınlatır, pigmentasyonu giderir ve fraksiyonel lazer UV ışınlarına maruz kalmış kolajen liflerinin sentezini uyarır.

Gençleştirme için kozmetik prosedürler, farklı yaş kategorileri için farklılık gösterir: maruz kalma yoğunluğu, seans sayısı ve tekrarlanan tedavi ihtiyacı, ilaç konsantrasyonu ve diğer faktörler. Cilt durumunu kapsamlı bir şekilde inceledikten sonra deneyimli bir dermatokozmetolog ile bunlardan en etkili olanı seçmek daha iyidir.